اختلال نعوظ و راه های تشخیص و درمان آن

اختلال نعوظ و راه های تشخیص و درمان آن

اختلال نعوظ و راه های تشخیص و درمان آن

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۶-۰۱ / بازدید : 527 / لایک : 12

 معرفی انواع  داروی نعوظ 

سلامت جنسی در کنار سلامت روحی و فیزیکی یکی از شروط لازم برای آسایش و رفاه در زندگی به ویژه افراد متاهل است. در این مقاله به یکی از مشکلات بسیار شایع در بین آقایان که اختلال نعوظ است بپردازیم پس در ادامه با دکترسی همراه باشید.

اختلال نعوظ، به معنای ناتوانی در نعوظ به اندازه کافی سفت یا حفظ آن برای انجام رابطه جنسی است .این مشکل در بین افراد دیابتی، به ویژه مبتلایان به دیابت نوع 2 بسیار رایج است. ریشه آن می‌تواند آسیب به اعصاب و رگ‌های خونی به علت کنترل ضعیف و طولانی مدت قند خون باشد.

اختلال نعوظ را همچنین می‌توان به سایر مشکلات رایج در مردان دیابتی مانند فشار خون بالا و بیماری قلبی ربط داد.زمان بروز این مشکل در افرادی که دیابت دارند در مقایسه با سایرین زودتر است. نتیجه این مشکل می‌تواند دلسرد و خشمگین شدن خودتان و شریک زندگی‌تان باشد.استفاده از داروی نعوظ برای افراد دیابتی می‌تواند به شما کمک کند با غلبه به این مشکل سلامت را به زندگی جنسی خود برگردانید.

راه‌های تشخیص اختلال نعوظ

اگر علایم زیر را به دفعات مشاهده می‌کنید، احتمالا به این مشکل دچار هستید.

  • مشکل در نعوظ
  • مشکل در حفظ نعوظ
  • کاهش میل جنسی

راه‌های درمان اختلال نعوظ در مردان دیابتی

بسیاری از مردان دوست ندارند در مورد این مشکل با دکتر خود صحبت کنند. ولی اجازه ندهید خجالت مانع کمک به شما شود. یک گفتگو کوچک با پزشکتان تاثیر قابل توجهی می‌تواند داشته باشد. زمان صحبت با یک دکتر متخصص برای تجویز یک داروی نعوظ برای افراد دیابتی، به موارد زیر اشاره کنید.

ماجرا را به دکتر خود بگویید

دکتر شما دلایل اصلی اختلال نعوظتان را بررسی خواهد کرد و اطلاعاتی در مورد داروی نعوظ برای افراد دیابتی یا سایر راه‌های درمانی در اختیارتان می‌گذارد. بنابراین راه درمان را بهتر متوجه می‌شوید.

بپرسید چطور می‌توانید دیابت خود را بهتر مدیریت کنید

مدیریت مقدار قند خون می‌تواند جلوی آسیب به اعصاب و رگ‌های خونی را که نتیجه آن اختلال نعوظ است، بگیرد. همچنین روحیه بهتری خواهید داشت و کیفیت زندگی‌تان را بالا می‌برید. از دکترتان بپرسید در مدیریت بیماری خود، درست عمل می‌کنید یا نه اگر فرد خجالتی هستید  میتوانید از طریق اپلیکیشن دکترسی با یک پزشک گفتگو و مشاوره داشته باشید.

از او در مورد سایر مشکلات سلامتی سوال کنید

وجود سایر عوارض مزمن در مردان دیابتی رایج است که می‌توانند باعث اختلال نعوظ یا بدتر کردن شرایط آن شود. با دکتر خود همکاری کنید تا سایر مشکلات سلامتی بررسی شوند.

داروهای خود را بررسی کنید

از دکترتان بپرسید داروهایی که مصرف می‌کنید روی مشکل نعوظ شما تاثیر منفی دارند یا نه، مانند داروهایی که برای درمان افسردگی یا فشار خون بالا استفاده می‌شوند. تغییر دارو ممکن است به حل مشکل کمک کند.

از خدمات مشاوره کمک بگیرید

قبل از مصرف هر گونه داروی نعوظ برای افراد دیابتی، بهتر است به پیش یک مشاوره بروید یا از طریق اپلیکیشن سلامت دکترسی با یک پزشک به صورت متنی یا تلفنی مشاوره بگیرید و موضوع اضطراب و استرس خود را بگویید  که این  استرس و اضطراب می‌توانند مشکل را بدتر کنند.اختلال نعوظ می‌تواند روی روابط شما با شریک زندگی‌تان تاثیر منفی بگذارد. یک درمانگر، مشاور یا سایر متخصصان روح و روان می‌توانند به شما و همسرتان کمک کنند تا راه‌هایی برای مقابله با این موضوع پیدا کنید.

انواع داروی نعوظ برای افراد دیابتی و سایر راه‌های درمانی

چندین راهکار درمانی برای رفع مشکل اختلال نعوظ وجود دارد. از دکتر خود بپرسید کدام یک را پیشنهاد می‌کند. موارد زیر از جمله روش‌های درمانی برای افراد دیابتی هستند.

  • داروهای خوراکی

انواع داروی نعوظ برای افراد دیابتی شامل سیلدنافیل (ویاگرا)، تادالافیل (سیالیس، ادسیرکا)، واردنافیل (لاویترا، استاکسین) یا آوانافیل (استدرا) می‌شود.این قرص‌ها می‌توانند جریان یافتن خون به سمت آلت تناسلی شما را راحت کنند تا نعوظ و حفظ آن ساده شود. با دکتر خود حتما مشورت کنید تا بدانید مصرف کدام قرص مشکلی به وجود نمی‌آورد.

  • سایر داروها

اگر مصرف قرص راه‌حلی خوبی برایتان نیست، دکتر ممکن است یک شیاف کوچک را پیشنهاد کند که قبل از رابطه جنسی باید وارد سر آلت تناسلی خود کنید.درمان دیگر تزریق دارو به قاعده یا کنار آلت تناسلی‌تان است. این داروها مانند قرص‌ها جریان خون را افزایش میدهند و به شما کمک می‌کنند آلت خود را راست کنید.

  • دستگاه وکیوم انقباضی

این دستگاه که به اسم پمپ آلت تناسلی مردانه یا یک پمپ وکیوم نیز شناخته می‌شود، یک تیوب عمیق است که می‌توانید روی آلت خود قرار دهید. این دستگاه از یک پمپ برای کشیدن خون به سمت آلت شما و راست کردن آن استفاده می‌کند.یک بند که در قاعده آلت تناسی قرار دارد، نعوظ را پس از این که تیوب برداشته شد، حفظ می‌کند. این دستگاه با باتری کار می‌کند، کار با آن ساده است و از نظر بروز مشکلات خطر کمی دارد.اگر دستگاه وکیوم انقباضی راهکار درمانی خوبی برای شما است، دکترتان ممکن است یک مدل خاص را پیشنهاد یا تجویز کنید. بدین طریق، می‌توانید مطمئن شوید که مناسب نیازهایتان و ساخت یک شرکت معتبر است.

تغییر سبک زندگی

تغییر سبک زندگی یک داروی نعوظ برای افراد دیابتی نیست، ولی هرگز اهمیت تغییرات کوچکی را که در زندگی انجام می‌دهید، دست کم نگیرید. سعی کنید برای رفع مشکل اختلال نعوظ خود و بهبود سلامت جنسی‌تان کارهای زیر را انجام دهید.

  • ترک سیگار

مصرف تنباکو از جمله کشیدن سیگار، رگ‌های خونی را تنگ می‌کند که نتیجه آن اختلال نعوظ یا بدتر کردن این عارضه است. سیگار کشیدن حتی می‌تواند سطوح نیتریک اکسید شیمیایی را کاهش دهد که نقش آن علامت دادن به بدن برای اجازه به گردش در آوردن جریان خون به سمت آلت تناسلیتان است.اگر تا حالا برای ترک سیگار تلاش کردید ولی موفق نبودید، مایوس نشوید و از سایرین بگیرید

وزن خود را کاهش دهید

اضافه وزن می‌تواند باعث اختلال نعوض شود یا آن را بدتر کند.

به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشید و ورزش کنید

ورزش می‌تواند به چندین طریق مشکلات اصلی اختلال نعوظ را برطرف کند از جمله: کاهش استرس، کمک به کاهش وزن و افزایش جریان خون.

مشروبات الکلی را ترک کنید

مصرف بیش از حد الکل می‌تواند باعث اختلال نعوظ شود. ترک آن  در سلامت جنسی و همچنین بدن شما موثر است.

جمع‌بندی

به دست آوردن سلامت جنسی مسیری است که افراد دیابتی ,و غیر دیابتی و به ویژه همسران آن‌ها باید با صبر طی کنند. تجویز یک داروی نعوظ برای افراد دیابتی و همچنین تلاش آن‌ها برای تغییر سبک زندگی کمک خواهد کرد به مقصد این مسیر به سلامت برسند.

منابع:

https://www.mayoclinic.org

https://www.mayoclinic.org


مقاله آموزشی مرتبط