برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا چه اقداماتی را انجام دهیم

برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا چه اقداماتی را انجام دهیم

برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا چه اقداماتی را انجام دهیم

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۵-۲۲ / بازدید : 75151 / لایک : 30

دستان خود را مرتباً بشوئید
دستان خود رامرتبا با آب و صابون و یا ضد عفونی کننده های الکلی بشوئید حتی اگر به ظاهر کثیف نمی آیند. چراکه اینکار باعث می شود اگر ویروسی در دستان شما باشد، از بین برود.

بهداشت تنفسی را رعایت کنید
هنگام سرفه و عطسه ، دهان و بینی خود را با آرنج خمیده یا دستمال بپوشانید و بلافاصله دستمال را درون سطل زباله دردار بیاندازید و دستان خود را با آب و صابون و یا ضد عفونی کننده های الکلی تمیز کنید.چراکه اینکار از پخش شدن میکروب ها و ویروس ها جلوگیری می کند. اگر درون دستان خود عطسه یا سرفه کنید ، ممکن است باعث آلوده شدن اشیاء یا افرادی که آنها را لمس می کنید شوید.
حفظ فاصله در مکان های عمومی
حداقل 1 متر فاصله بین خود و سایر افراد بخصوص افرادی که سرفه وعطسه می کنند ویا تب دارند ، حفظ کنید.چراکه وقتی شخصی به یک بیماری تنفسی آلوده است، با عطسه و سرفه قطرات کوچک حاوی ویروس را پخش می کند. و اگر شما خیلی به آنها نزدیک باشید، این ویروس را از راه تنفس دریافت میکنید.
از لمس کردن چشم ها ، بینی و دهان خود خودداری کنید
چراکه دست بسیاری از سطوح لمس را لمس می کند که ممکن است آلوده به ویروس باشند. اگر با دستان آلوده چشم ها ، بینی یا دهان خود را لمس کنید ، می توانید ویروس را از سطوح آلوده به خود انتقال دهید.اگر تب ، سرفه و یا مشکلی در تنفس دارید ، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.اگر به منطقه ای در چین سفر کرده اید که این ویروس در انجا گزارش شده است ، و یا اگر با کسی که به چین سفر کرده و دارای علائم تنفسی است در ارتباط بوده اید به پزشک مراجعه کنید.چراکه هر زمان که تب ، سرفه و مشکلی در تنفس دارید لازم است سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید زیرا ممکن است این علائم به دلیل عفونت تنفسی یا وضعیت جدی دیگری باشد. علائم تنفسی همراه با تب می تواند علل مختلفی داشته باشد و بسته به تاریخچه سفرها و شرایط شما ، یکی از دلایل آن میتواند ویروس کرونا باشد.
 علائم تنفسی خفیف
اگر علائم تنفسی خفیف دارید  بهداشت دست ها و موارد مربوط به تنفس را به دقت رعایت کنید و در صورت امکان در خانه بمانید تا این علائم برطرف شوند.به عنوان یک احتیاط عمومی ، هنگام بازدید از بازارهای فروش حیوانات زنده ، بازارهای دارای فضای مرطوب یا بازار فروش محصولات حیوانات ، اقدامات مربوط به بهداشت عمومی را انجام دهید.پس از دست زدن به حیوانات و محصولات حیوانی از شستن منظم دست با آب آشامیدنی و صابون اطمینان حاصل کنید. از دست زدن به چشم ، بینی یا دهان خودداری کنید. و از تماس با حیوانات بیمار یا محصولات حیوانی فاسد اجتناب کنید. از هرگونه تماس با دیگر حیوانات در بازار (به عنوان مثال ، گربه های ولگرد ، سگ ، جوندگان ، پرندگان ) به شدت خودداری کنید. از تماس با زباله های حیوانی آلوده یا مایعاتموجود در خاک یا  مغازه ها و لوازم موجود در بازار خودداری کنید.
از مصرف محصولات حیوانی خام یا نیم پخته خودداری کنید
در رابطه با گوشت خام ، شیر یا قسمت های نپخته بدن حیوانات با احتیاط عمل کنید تا از آلوده شدن توسط غذاهای نپخته ، جلوگیری کنید.

 


مقاله آموزشی مرتبط