تاثیر گانودرما بر درمان دیابت و شایعات مربوط به آن - قسمت اول

تاثیر گانودرما بر درمان دیابت و شایعات مربوط به آن - قسمت اول

تاثیر گانودرما بر درمان دیابت و شایعات مربوط به آن - قسمت اول

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۷-۰۲ / بازدید : 397 / لایک : 20

این روزها بجز ویروس کرونا و حتی قبلتر از آن در خیلی از مغازه‌ها و خیابان‌ها بخصوص در فضای مجازی نام و تبلیغات قارچ گانودرما و درمان دیابت (Ganoderma and Diabete) را می دیدیم . جالب است که بسیاری از این تبلیغات مبتلایان به بیماری‌های مزمن و طولانی مدت را نشانه گرفته‌ بود که شاید درمان قطعی برای آن بیماری ها حساب نمی شد. علم بشر هنوز برای این بیماری‌ها از جمله دیابت یک درمان قطعی پیدا نکرده است. اما درمان‌های در دسترس و تغییر، در سبک زندگی می‌تواند این بیماری ها را از جمله دیابت را به خوبی کنترل کند و کاری کنند که فرد مبتلا به دیابت سبک زندگی سالم داشته باشد. به هر حال مدیریت بیماری دیابت کاری سخت و نیازمند دقت و توجه هر روزه است.در این مقاله تیم دکترسی قصد دارد  شما را با تاثیرات قارچ گانودرما و شایعات آن آشنا ‌کند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تبلیغات سودجویانه گیاه گانودرما دردیابت

بیمای دیابت در طولانی مدت ممکن است فرد را خسته کند و در همین حالت است که تبلیغات گمراه کننده‌ای مثل: درمان قطعی بیماری دیابت می‌تواند بیمار را گول بزند. گانودرما به عنوان جدیدترین پرده نمایش پایان‌ناپذیر سواستفاده از بیماران و مبتلایان رونمایی شده است. هدف سودجویان این است که از این قارچ به‌عنوان یک درمان جدید و تأثیرگذار برای دیابت استفاده کنند.جالب است که در برخی از تبلیغات می‌بینید که خاصیت این قارچ پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت ذکر شده و در برخی تبلیغات دیگر براینکه این قارچ می‌تواند نقش درمانی کامل را داشته باشد و به‌ تنهایی بیماری دیابت را بهبود ببخشد تأکید شده است. ناگفته نماند گروهی دیگر این قارچ و محصولات ساخته‌شده از آن را به‌عنوان مکمل و تقویت‌کننده و درمان کمکی در کنترل بیماری دیابت معرفی‌ کرده اند.

به یاد داشته باشید حتی اگر از اینگونه مکمل ها بدون تجویز پزشک خود استفاده کنید؛ بروز عوارض دیابت را به مراتب بیشتر خواهید کرد.

درمان دیابت با قارچ گانودرما ممکن است؟

درمان قطعی برای بیماری دیابت هنوز کشف نشده است و در حال حاضر واقعیت این است که هیچ منبع موثق علمی در مورد نقش گانودرما در درمان یا پیشگیری از دیابت وجود ندارد. در واقع چینی‌ها که خود معرفی کننده گانودرما هستند تحقیقات زیادی را بر روی این قارچ انجام داده‌اند.از گذشته‌های دور این قارچ در ژاپن، چین، کره و تایلند محبوب بوده و ثروتمندان این کشورها برای افزایش ایمنی بدن خود این قارچ را به‌صورت جوشانده مصرف می‌کردند. اما در سال‌های اخیر چینی‌ها به دلایل اقتصادی تحقیقات دانشگاهی را روی این محصول شروع کرده‌اند و با تبلیغات مختلف به فروش انواع محصولات مختلف این قارچ به کشورهای دیگر روی آوردند.

 بیشتر تحقیقات چینی‌ها در سال‌های اخیر روی فایده‌های این قارچ در درمان مشکلات گوارشی و زخم‌ معده و و البته سرطان‌های گوارشی است که در این زمینه هم حداکثر این قارچ به‌عنوان یک داروی مکمل در کنار سایر داروهای و درمان علمی و پزشکی معرفی‌شده است.مطالعاتی که در زمینه تاثیر گانودرما بر دیابت انجام شده، نشان می‌دهد که این قارچ نقش خیلی کمی در بهبود شرایط بیمار دیابتی داشته یا کاملا بدون تاثیر بوده است.

سحن آخر

به زبان ساده تبلیغاتی که در فضای مجازی و برخی از مغازه‌های ایران رواج پیدا کرده است؛ تنها سواستفاده از کمبود اطلاعات و آگاهی افرادی است که برای درمان بیماری خود منتظر یک درمان قطعی و راحت هستند. بهتر است فریب این تبلیغات و ادعاهای بی پشتوانه را نخوریم و در این شرایط سخت اقتصادی سرمایه خود را به سواستفاده کنندگان و فرصت طلبان ندهیم. فراموش نکنید، درمان معجزه‌آسای همه بیماری‌هایی که پزشکی نتوانسته برای آن‌ها درمانی پیدا کند، غیرممکن است. اگر در خصوص قارچ گانودرما و تاثیرات آن بر بیماری دیابت سوالی دارید می توانید با نصب اپلیکیشن دکترسی و درخواست مشاوره با متخصصان دیابتولوژیست ما سوال خود را مطرح کنید.


مقاله آموزشی مرتبط