چه می دانید؟ HCG درباره رژیم

چه می دانید؟ HCG درباره رژیم

چه می دانید؟ HCG درباره رژیم

تاریخ : ۱۳۹۹-۱۱-۰۶ / بازدید : 294 / لایک : 15

درباره رژیم HCG چه می دانید؟

ادعا می شود باعث کاهش سریع وزن تا 0.5-1 کیلوگرم در روز می شود. رژیم HCG یک برنامه کاهش وزن است که ترکیبی از تزریق روزانه گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) با محدودیت شدید کالری است - فقط 500 کالری در روز. HCG هورمونی است که در دوران بارداری به مقدار زیادی آزاد می شود و می تواند از ادرار زنان باردار استخراج شود. با این حال ، افزایش سطح HCG در خون ممکن است نشانه ای از چندین نوع سرطان از جمله سرطان جفت ، تخمدان و بیضه باشد. HCG به تولید هورمون های مهمی مانند پروژسترون و استروژن که برای رشد جنین ضروری هستند، کمک می کند. بعد از سه ماه اول بارداری ، سطح HCG در خون کاهش می یابد.

این دارو برای اولین بار در دهه 1950 توسط پزشک انگلیسی انگلیس ، دکتر آلبرت تی سیمونز ، به عنوان کمک به کاهش وزن تبلیغ شد ، وی ادعا کرد که رژیم HCG باعث می شود بدن ترجیحاً چربی های ذخیره شده، به ویژه چربی های معده ، باسن و ران ها را بسوزاند. وی همچنین گفت که رژیم های HCG چربی بیشتری نسبت به عضله از دست می دهند و به همان اندازه گرسنه و تحریک پذیر نخواهند بود. از آن زمان به بعد، رژیم HCG در آزمایشات تصادفی مورد مطالعه قرار گرفت که شامل گروه های شاهد دریافت کننده دارونما (سالین) به جای HCG بود. تقریباً در هر مورد، محققان دریافتند که هرگونه کاهش وزن کاملاً ناشی از رژیم کم کالری است. در یک متاآنالیز (تجزیه و تحلیل ترکیبی) از 24 مطالعه که در سال 1995 منتشر شد ، نتیجه گیری شد که هیچ مدرک علمی وجود ندارد که HCG باعث کاهش وزن ، توزیع مجدد چربی ، کاهش گرسنگی یا ایجاد احساس خوب شود. FDA اعلام کرده است که HCG هیچ فایده ای در درمان چاقی ندارد. با این وجود ، رژیم غذایی HCG در مطبوعات محبوب و وبلاگ های اینترنتی مورد توجه قرار گرفته است. تا حدی، به این دلیل است که HCG اکنون به صورت زیرزبانی در دسترس است. فرم زیرزبانی در آزمایشات بالینی آزمایش نشده است.

 

چگونه رژیم HCG تجویز می شود؟

رژیم HCG یک رژیم غذایی بسیار کم چربی و بسیار کم کالری است که به طور کلی به سه مرحله تقسیم می شود:

مرحله بارگیری: مصرف HCG را شروع کنید و به مدت دو روز مقدار زیادی غذای پرچرب و پر کالری بخورید.

مرحله کاهش وزن: مصرف HCG را ادامه دهید و فقط 500 کالری در روز به مدت 3-6 هفته بخورید.

مرحله نگهداری: مصرف HCG را متوقف کنید. مصرف غذا را به تدریج افزایش دهید اما به مدت سه هفته از مصرف قند و نشاسته پرهیز کنید.

رژیم HCG را توصیه نمی کنیم. دریافت کالری برای تأمین تغذیه کافی بسیار کم است و مطالعات علمی نشان داده است که HCG هیچ کاری در افزایش/کاهش وزن یا بهبود احساس شما انجام نمی دهد. همچنین چند گزارش در مورد عوارض جانبی - حداقل از طریق تزریق HCG - از جمله لخته شدن خون، سردرد، بی قراری، افسردگی و سرگیجه وجود دارد. سرانجام ، این رژیم هیچ تغییری در تغییر عاداتی که منجر به افزایش وزن می شوند، نمی کند و هیچ مدرکی وجود ندارد که منجر به کاهش وزن پایدار شود.

 

آیا رژیم غذایی HCG ایمن و موثر شناخته شده است؟

در هر دو مورد خیر. در حقیقت، سازمان غذا و دارو (FDA) به مصرف کنندگان توصیه کرده است که از محصولات لاغری بدون نسخه که حاوی HCG هستند ، خودداری کنند. برخی از محصولات بدون نسخه HCG، برچسب "هومیوپاتی" دارند - اما FDA می گوید که هنوز هم بی خطر نیستند. شرکت هایی که محصولات لاغری HCG را بدون نسخه می فروشند، این قانون را نقض می کنند. فقط تزریق می تواند سطح HCG خون را افزایش دهد ، نه محصولات هومیوپاتی که به صورت آنلاین فروخته می شوند.

 

پس چرا اینقدر درباره رژیم HCG صحبت شده است؟

شاید به این دلیل است که رژیم غذایی محدودیت شدید کالری را توصیه می کند - معمولاً فقط 500 تا 800 کالری در روز. افرادی که رژیم های کم کالری را دنبال می کنند ، حداقل در کوتاه مدت ممکن است لاغر شوند. برخی تحقیقات محصولات کاهش وزن HCG را با افزایش احتمالی خطر سرطان مرتبط دانسته اند. HCG ممکن است تولید سلولهای آندروژن را تشویق کند، که می تواند منجر به رشد انواع خاصی از سرطان شود.

با این حال ، رژیم های غذایی که کالری را بسیار محدود می کنند، خطراتی مانند تشکیل سنگ صفرا، ضربان قلب نامنظم، مصرف محدود ویتامین ها و مواد معدنی و عدم تعادل الکترولیت ها را در پی دارد. برخی از افراد ادعا می كنند كه رژیم HCG ضمن محدود كردن شدید كالری ، به جلوگیری از از دست دادن عضلات و افت متابولیسم كمك می كند. با این حال ، هیچ مدرکی این ادعاها را تأیید نمی کند.

 

عوارض جانبی نیز با رژیم HCG گزارش شده است:

شامل خستگی، کاهش توده عضلانی، تحریک پذیری، بی قراری، افسردگی، تجمع مایعات (ادم) و تورم پستان در مردان و مردان(ژنیکوماستی) است. نگرانی جدی دیگر خطر تشکیل لخته های خونی و انسداد رگ های خونی (ترومبوآمبولی) است. با این حال ، مطالعات متعدد نشان داده است که هورمون HCG تاثیری در کاهش وزن ندارد و اشتهای شما را کاهش نمی دهد.

اگر هدف شما کاهش وزن باشد ، روش های ایمن تری برای کاهش وزن وجود دارد. با پزشک تغذیه در مورد چگونگی ایجاد تغییرات سالم که منجر به کاهش وزن دائمی می شود، مانند خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم، صحبت کنید.

 

دکتر سی اپلیکیشن رژیم غذایی لاغری و چاقی

شما با نصب اپیلیکشن دکترسی به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید. شما در هر مرحله از رژیم غذایی تیم تخصصی تغذیه و رژیم درمانی همراه شما خواهد بود تا شما را در رسیدن به وزن دلخواه و ایده آل خود همراهی کند. از جمله رژیم های غذایی موجود در اپلیکیشن دکترسی رژیم کاهش وزن، رژیم، افزایش وزن، رژیم تثبیت وزن، رژیم بیماری های خاص مانند : رژیم دیابتی، رژیم کلیوی، رژیم کبد چرب، رژیم قلبی وعروقی میتوان نام برد. برای دریافت دریافت رژیم غذایی کلیک کنید و اپلیکیشن دکترسی را نصب کنید. همچنین میتوانید با برقراری تماس با شماره تماس 02191005077 از پزشکان و متخصصان تغذیه دکترسی بصورت رایگان مشاوره پزشکی دریافت کنید.

 


مقاله آموزشی مرتبط