روش های تعیین جنسیت با رژیم غذایی

روش های تعیین جنسیت با رژیم غذایی

روش های تعیین جنسیت با رژیم غذایی

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۹-۱۱ / بازدید : 1338 / لایک : 15

روش های کمِ فن آوری تعیین جنسیت چیست ؟

اگر در وب برای "انتخاب جنسیت" جستجو کنید، چندین مقاله و کتاب مثل کتابی به نام "چگونه جنسیت کودک خود را انتخاب کنیم" و چندین وب سایت تجاری برای فروش کیت های ترجیحی جنسیتی ، بازدید خواهید کرد. زمان مقاربت نزدیک به تخمک گذاری برای پسر ، دورتر برای دختر است. استدلال این است که اسپرم "دختر" (با کروموزوم X) سخت تر و اسپرم "پسر" (کروموزوم Y) شکننده تر است ، بنابراین داشتن رابطه جنسی تا حد ممکن نزدیک به تخمک گذاری، به آن کروموزوم های Y که تعیین کننده مرد بودن است یک فرصت جنگی می دهد. استیون اوری، متخصص غدد درون ریز در تولید مثل در فلوریدا و رئیس جمهور قبلی انجمن پزشکی باروری آمریکا ، با این نظر مخالف است و می گوید: "در واقع هیچ روش قدیمی وجود ندارد كه بتواند بر انتخاب جنسیت تأثیر بگذارد."

 

روش های تعیین جنسیت با رژیم غذایی :

  1. تغذیۀ مادر، در انتخاب جنسیت جنین نقش دارد اما تغذیۀ مرد، خیر. تغذیه نمی‏تواند یکی از دو نطفه پسر یا دختر را تقویت کند، بلکه زمینۀ تحرک و سرعت تحرک یکی از دو جنس را بیشتر یا کمتر می‏کند . اگر محیط رحم قلیایی باشد، اسپرم Y که پسر ساز است، چابک‏تر و پر تحرک تر می‏شود و مدت طولانی تری می تواند زنده بماند، اما اگر محیط و ترشحات رحم، اسیدی باشد، اسپرم X که دختر سازاست فعال‏تر و دارای عمر طولانی‏تر خواهد بود. هر نطفه که سریع‏تر و زودتر به تخمک می رسد ، جنسیت جنین را تعیین می کند و به طور خلاصه، نطفۀ پسر در محیط قلیایی سریع‏تر حرکت می کند،در حالی که نطفۀ دختر در محیط اسیدی سریع‏تر حرکت می کند.

 

چگونه محیط رحم اسیدی تر شود؟

استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از کلسيم و منیزیم، محیط را اسیدی می کند و زمینه را برای دختر شدن جنین فراهم می کند.

 

چگونه محیط رحم قلیایی میشود ؟

استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از پتاسیم و سدیم، محیط را قلیایی کرده، زمینه را برای پسر شدن جنین فراهم می‏سازد. بهتر است بگوییم : آنان که پسر می خواهند، باید غذاهایشان از دو ماه قبل از تاریخ احتمالی بارداری، سرشار از پتاسیم و سدیم باشد. و والدینی که خواهان فرزند دختر هستند، از دو ماه قبل از حاملگی، از غذاهای دارای کلسیم و منیزیم بیشتری استفاده کنند. این نکته یادتان باشد، نسبت این مواد به یکدیگر است و نه مقدارمطلق آنها.

       2. به علاوه مهمترین وعده غذایی روز ، صبحانه ممکن است به تعیین جنسیت نوزاد متولد نشده شما کمک کند.در مطالعه ای که اخیراً               گزارش شده است ، زنانی که غلات صبحانه می خورند پسر بیشتری به دنیا می آورند ، در حالی که کسانی که صبحانه را حذف می             کنند دختران بیشتری دارند.

 

       3.زنانی که کالری بیشتری مصرف می کردند (همچنین حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی را نیز ، از جمله پتاسیم ، کلسیم و ویتامین C ،        ویتامین E و ویتامین B12 شامل میشود )، پسران بیشتری نیز به دنیا می آوردند ، حتی اگر نسبت تولد مرد به زن در بین شرکت                 کنندگان در مطالعه نزدیک به 50/50 باشد.کالری کمتر ، پسران کمتر

در این مطالعه 740 زن تازه حامله انگلیسی که قبلاً زایمان نکرده بودند و جنسیت جنین خود را نمی دانستند ، شرکت داشتند. همه زنان سفیدپوست ، چاق نبودند و از نظر پزشکی مشکلی نداشتند. زنان در اولین معاینه بارداری و به طور کامل در دوران بارداری خود ، پرسشنامه های دقیق دفعات غذا را تکمیل کردند و از آنها خواسته شد که به مدت یک هفته ، در حدود ماه چهارم بارداری خود ، یک ژورنال غذایی دقیق داشته باشند.همچنین از آنها خواسته شد که عادات غذایی خود را در سال قبل از بارداری به یاد بیاورند. به این نتیجه رسیدند که 59٪ از کسانی که روزانه غلات صبحانه می خورند در زمان بارداری پسر به دنیا می آورند ، در حالی که 43٪ از کسانی که قبل از بارداری هرگز یا به ندرت غلات صبحانه می خوردند، پسر داشتند. آنها همچنین دریافتند که زنانی که کالری بیشتری مصرف کرده اند قبل از بارداری احتمال پسر شدن دارند. در حالی که 56٪ از زنانی که بیشترین کالری دریافت می کردند پسر داشتند ، فقط 45٪ از آنها که قبل از بارداری کمترین کالری دریافت می کردند پسر داشتند. این مطالعه در سال 2008 در Proceedings of the Royal Society B منتشر شد. محقق نمی گوید که آیا کالری یا مواد مغذی تفاوتی ایجاد می کند قطعی نیست ، اگرچه این ارتباط یکی از مواردی است که در سایر حیوانات دیده می شود.

 

       4.اگر تغذیه بر انتخاب جنسیت جنین تأثیر بگذارد ، ماتیوز می گوید که مشخص نیست این کالری است یا مواد مغذی که تفاوت را ایجاد            می کند. به نظر نمی رسد آنچه مادران در دوران بارداری خورده اند بر جنسیت نوزادان آنها تأثیر بگذارد. وی می گوید: "مادرانی که            پسر دارند روزانه حدود 300 میلی گرم پتاسیم و حدود 180 کالری بیشتر از مادران دختران دریافت می کنند." "این معادل یک موز            بزرگ است."

   

   5.بنابراین زنی که می خواهد فرزند بعدی اش دختر باشد آیا باید صبحانه را کنار بگذارد و کالری را محدود کند؟ سخنگوی انجمن رژیم           غذایی آمریکا می گوید، کاملاً نه. وعده ی صبحانه ، به ویژه غلات صبحانه ، از بهترین منابع غذایی اسید فولیک هستند ، ماده مغذی             که در دوران بارداری و اوایل بارداری برای جلوگیری از نقص مادرزادی حیاتی است. او می گوید: "غلات سبوس دار ازمنابع خوب           اسید فولیک است ، پرتقال و آب پرتقال نیز همین طور. "اگر صبحانه را حذف کنید ، به راحتی نمی توانید سیر شوید." وی اضافه می           کند که داشتن یک رژیم متعادل قبل از بارداری و در دوران بارداری یکی از بهترین کارهایی است که یک زن می تواند برای اطمینان           از بارداری سالم انجام دهد.وی می گوید: "این به معنای خوردن وعده های غذایی منظم ، مکرر ، خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات و       غذاهای غنی از اسید فولیک و سایر مواد مغذی و پرهیز از الکل است."

 

   6.اگر قصد بارداری دارید ، حتما قبل از اقدام به بارداری و در دوران بارداری ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل بخورید و اسید فولیک            مصرف کنید تا خطر برخی نقایص مادرزادی را کاهش دهید. رژیم غذایی شما قبل از بارداری ممکن است در دختر یا پسر بودن شما            تأثیر بگذارد ، اما یافته های مطالعه انگلیس نشان می دهد که احتمال این که هنوز هم تقریباً به 50-50 برسد ، بنابراین من روی آن حساب نمی کنم.

 

نگاهی جدید به یافته های مطالعه ها

üS. Stanley Young ، PhD ، نویسنده اصلی تجزیه و تحلیل مجدد و دستیار مدیر بیوانفورماتیک در انستیتوی ملی علوم آماری ، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی در مثلث تحقیق ، می گوید: "این مطالعه هیچ مدرکی ندارد که آنچه می خورید بر جنسیت تأثیر دارد."

  • استیون اوری، رئیس جمهور قبلی انجمن پزشکی باروری آمریکا و متخصص باروری در فلوریدا ، درمورد هرگونه ارتباط بین خوردن غلات و جنسیت کودک میگوید که "یک اتفاق تصادفی" است. او می گوید: "آنچه در مورد انتخاب جنسیت در گذشته اخیر آموخته ایم این است كه جنسیت در نهایت توسط پدر تعیین می شود" ، اگرچه وی اضافه می كند كه ممكن است در دستگاه تناسلی مادر عواملی وجود داشته باشد كه احتمال این امر برای "دختر" بیشتر باشد.

 

 

  • دکترAllyson A. Gonzalez  ، متخصص زنان در Santa Monica-UCLA و بیمارستان ارتوپدی ، موافق است و می گوید ، داستان های همسران پیر شاید شایسته احترام باشد ، حتی اگر با اثبات علمی پشتیبانی نشود. وی می گوید ، اگر روشی به پدر یا مادر یا نوزاد متولد نشده آسیب نرساند ، این کار را دلسرد نمی کند. اما او هشدار می دهد که زوجین روی هیچ یک از روشهای موثر حساب نکنند.

 

 بهترین توصیه برای مادران آینده؟ اوری و دیگران رژیم غذایی سالم و متعادل را قبل از بارداری و در دوران بارداری توصیه می کنند. "من فکر نمی کنم هیچ امید واقع گرایانه ای وجود داشته باشد که مصرف غلات آنها، بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد."

 

خطرات انتخاب جنسیت؟

 

به گفته فریدر ، تغییرات رژیم غذایی بی خطر به نظر می رسند. اما متخصصان تغذیه با توجه به مطالعه اخیر ، به زنان احتیاط می کنند که به امید بچه دار شدن از کالری و مواد مغذی صرف نظر نکنند. فریدر می گوید ، اگر زوجین تخمک گذاری خود را بد محاسبه کنند( روشی که پیشنهاد می کند مقاربت قبل یا بعد از تخمک گذاری باشد ، بسته به اینکه پسر یا دختر ترجیح داده می شود ) به طور کلی احتمال بارداری را کاهش می دهد. فریدر می گوید: "اگر یک رابطه جنسی در زمان تخمک گذاری کامل باشد ، 20 درصد احتمال بارداری وجود دارد." وی می گوید ، اگر مقاربت زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد ، احتمال باردار شدن کاهش می یابد.  

 

 

در مجموع :

اما هنوز هم یافته های اولیه به هیچ وجه اثبات نمی کند که آنچه زن انجام می دهد یا نمی خورد قبل از بارداری بر جنسیت کودک او تأثیر می گذارد.

شما با نصب اپیلیکشن دکترسی به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید. شما در هر مرحله از رژیم غذایی تیم تخصصی تغذیه و رژیم درمانی همراه شما خواهد بود تا شما را در رسیدن به وزن دلخواه و ایده آل خود همراهی کند. از جمله رژیم های غذایی موجود در اپلیکیشن دکترسی رژیم کاهش وزن، رژیم، افزایش وزن، رژیم تثبیت وزن، رژیم بیماری های خاص مانند : رژیم دیابتی، رژیم کلیوی، رژیم کبد چرب، رژیم قلبی وعروقی میتوان نام برد.برای دریافت دریافت رژیم غذایی کلیک کنید و اپلیکیشن دکترسی را نصب کنید. همچنین میتوانید با برقراری تماس با شماره تماس 02191005077 از پزشکان و متخصصان تغذیه دکترسی بصورت رایگان مشاوره پزشکی دریافت کنید.

 


مقاله آموزشی مرتبط