رژیم آلکالین یا قلیایی

رژیم آلکالین یا قلیایی

رژیم آلکالین یا قلیایی

تاریخ : ۱۳۹۹-۱۰-۰۷ / بازدید : 376 / لایک : 15

رژیم آلکالین (Alkaline Diet) یا قلیایی چیست؟

جایگزینی غذاهای اسیدی با غذاهای قلیایی در این رژیم میتونه با تغییر اسیدیته بدن باعث سلامتی بشه و حتی برخی ادعا میکنند که برای درمان سرطان نیز میتونه مفید باشه. طی متابولیسم در بدن از موادغذایی خاکستر باقی میماند برخی غذاها خاکستر اسیدی دارند مثل گوشت، مرغ، لبنیات، تخم مرغ و برخی گروه های غذایی دیگر مثل میوه، سبزیجات، حبوبات خاکستر قلیایی دارند

طرفداران این رژیم ادعا میکنند خاکستر اسیدی در بدن هستش که باعث بیماری میشه اما خاکستر قلیایی محافظت میکنند . پس در این رژیم غذاهای اسیدی مثل تمام گوشت ها، پنیر، تخم مرغ، غلات و الکل محدود یا کاملا حذف میشوند.

فواید این رژیم مربوط به مصرف بیشتر میوه و سبزیجات و محدودیت غذاهای فرآوری شده است نه قلیایی شدن بدن!

اما این نکته یادتان باشد اسیدیته خون، بشدت کنترل میشود و غذاها آن را تغییر نمیدهد یعنی خون انسان همیشه کمی قلیایی و PH آن 7.44-7.36 است که توسط سیستم های جبرانی بدن در کلیه و ریه تنظیم میشه و بالا و پایین رفتن این مقدار خطرناک و کشنده است و غذاها روی آن تاثیری ندارند، غذاها فقط بر PH ادرار تاثیرگذار هستند. اما ادعاهای مطرح شده در مورد این رژیم و اثر غذاهای اسیدی مثلا روی پوکی استخوان، سرطان و تحلیل عضله در هیچ مطالعه انسانی معتبر تایید نشده است

رژیم آلکالین یک رژیم غیرعلمی است و درصورت محدودیت شدید پروتئین و بعضی گروه های غذایی در درازمدت با عوارض همراه است.

 

دکتر سی اپلیکیشن رژیم غذایی لاغری و چاقی

شما با نصب اپیلیکشن دکترسی به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید. شما در هر مرحله از رژیم غذایی تیم تخصصی تغذیه و رژیم درمانی همراه شما خواهد بود تا شما را در رسیدن به وزن دلخواه و ایده آل خود همراهی کند.

 از جمله رژیم های غذایی موجود در اپلیکیشن دکترسی رژیم کاهش وزن، رژیم، افزایش وزن، رژیم تثبیت وزن، رژیم بیماری های خاص مانند : رژیم دیابتی، رژیم کلیوی، رژیم کبد چرب، رژیم قلبی وعروقی میتوان نام برد.

برای دریافت رژیم غذایی کلیک کنید و اپلیکیشن دکترسی را نصب کنید. همچنین میتوانید با برقراری تماس با شماره تماس 02191005077 از پزشکان و متخصصان تغذیه دکترسی بصورت رایگان مشاوره پزشکی دریافت کنید.

 

 

 


مقاله آموزشی مرتبط