رژیم گروه های خونی

رژیم گروه های خونی

رژیم گروه های خونی

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۹-۲۶ / بازدید : 368 / لایک : 15

آیا خوردن رژیم غذایی بر اساس گروه خونی شما - O ، A ، B  یا AB - می تواند به شما در سلامتی کمک میکند؟

این ایده پشت رژیم غذایی گروه خونی است توسط naturopath Peter J. D'Adamo ایجاد شده است. دی آدامو ادعا می کند غذاهایی که می خورید با گروه خون شما واکنش شیمیایی نشان می دهند. اگر رژیم غذایی را که برای گروه خونی شما طراحی شده باشد دنبال کنید، بدن شما غذا را با کارایی بیشتری هضم می کند. شما لاغر خواهید شد ، انرژی بیشتری خواهید داشت و به جلوگیری از بیماری کمک خواهید کرد. آنچه می توانید بخورید به گروه خونی شما بستگی دارد.

  • گروه خونی نوع  O : یک رژیم غذایی پر پروتئین حاوی گوشت بدون چربی ، مرغ ، ماهی و سبزیجات است و کمتر حاوی غلات ، لوبیا و لبنیات است. همچنین مکمل های مختلفی را برای کمک به مشکلات شکمی و سایر موارد توصیه می کند.اصطلاحا به این گروه شکارچی گویند. برای این گروه تمرینات هوازی شدید مانند دویدن یا دوچرخه سواری تا یک ساعت در روز را پیشنهاد میکند

  • گروه خونی A : یک رژیم غذایی بدون گوشت بر اساس میوه ها و سبزیجات ، حبوبات و غلات کامل - در حالت ایده آل ، ارگانیک و تازه ، زیرا دی آدامو می گوید افراد دارای گروه خونی نوع A دارای سیستم ایمنی حساس هستند و برای این گروه یوگا یا تای چی را پیشنهاد میکند.

  • گروه خونی B : از مصرف ذرت ، گندم ، گندم سیاه ، عدس ، گوجه فرنگی ، بادام زمینی و دانه کنجد خودداری کنید. دی آدامو می گوید مرغ نیز مشکل ساز است. او خوردن سبزیجات سبز ، تخم مرغ ، گوشت و لبنیات کم چرب را تشویق می کند.

  • گروه خونی AB : غذاهایی که باید روی آنها تمرکز شود شامل توفو ، غذاهای دریایی ، لبنیات و سبزیجات برگ سبز است. وی می گوید افرادی که دارای گروه خونی AB هستند، اسید معده کمی دارند. از مصرف کافئین ، الکل و گوشت های دودی خودداری کنید.

 

آنچه دکتر ملیندا راتینی می گوید: آیا این رژیم جواب میدهد؟

یک مطالعه نشان داد بزرگسالانی که از رژیم غذایی گروه خونی A  استفاده می کنند نشانگرهای سلامتی را بهبود می بخشند ، اما این مورد در همه رخ داده است ، نه فقط در افراد با گروه خونی نوع A .

در سال 2013 ، 16 مطالعه در مجله American Society for Nutrition انجام شد و یک بررسی عمده نتیجه گرفت که هیچ مدرکی برای حمایت از فواید رژیم های گروه خونی وجود ندارد.

 

آیا برای برخی شرایط مثل بیماری ها خوب است؟

  • رژیم غذایی گروه خونی فقط براساس گروه خونی شما توصیه می کند. بنابراین ، اگر به یک بیماری مزمن مبتلا هستید (مثلاً دیابت) ، ممکن است به شما گفته شود که پروتئین بالا بخورید ، در حالی که ممکن است فرد دیگری که دیابت دارد مجبور باشد از مصرف لبنیات یا مرغ خودداری کند. این ممکن است با برنامه درمانی دیابت شما مغایرت داشته باشد.

 انجمن دیابت آمریکا روش عملی تری را برای غذا خوردن روزانه شما توصیه می کند. همچنین از تمرکز  روی غذاهای خاص هشدار می دهد. در بیشتر موارد، قطع هیچ گروه عمده غذایی توصیه نمی شود.

  • رژیم غذایی گروه خونی همچنین قادر به رفع سایر شرایط مانند بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا کلسترول نیست. هرگونه کاهش وزن مورد نیاز مطمئناً تأثیر مثبتی در این شرایط خواهد داشت. اما گروه خون شما فرقی نمی کند ، باید از همان دستورالعمل های انجمن قلب آمریکا (AHA) برای یک رژیم غذایی کم چرب و کم نمک پیروی کنید.

همچنین ، همه افراد باید 150 دقیقه تمرین هوازی در هفته و حداقل 2 روز تمرین قدرتی در هفته داشته باشند.

 

سخن آخر:

در رژیم غذایی گروه خونی ، از غذاهای فراوری شده و کربوهیدرات های ساده اجتناب خواهید کرد. این ممکن است برای کاهش وزن شما کافی باشد. اما هرگونه کاهش وزن در این رژیم ارتباطی با گروه خونی شما ندارد. همچنین هیچ تحقیق ثابت نکرده است که این رژیم می تواند به هضم غذا کمک کند یا انرژی بیشتری به شما بدهد. اگر رژیم گروه خونی شما را فریب می دهد، این را در نظر بگیرید: این علم در پشت توصیه های سنتی برای تغذیه سالم برای کاهش وزن قرار دارد - نه محدودیت های موجود در نوع خون شما. در طول دهه گذشته ، ادعاهای زیادی در مورد رژیم غذایی به اصطلاح "گروه خونی" مطرح شده است ، که در آن شما غذاهای خاصی را برای گروه خون خود می خورید. این امر می تواند خطر ابتلا به بیماری های خاص را کاهش داده و سلامت کلی شما را بهبود بخشد. هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

 

دکتر سی اپلیکیشن رژیم غذایی لاغری و چاقی

شما با نصب اپیلیکشن دکترسی به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود خواهید رسید. شما در هر مرحله از رژیم غذایی تیم تخصصی تغذیه و رژیم درمانی همراه شما خواهد بود تا شما را در رسیدن به وزن دلخواه و ایده آل خود همراهی کند. از جمله رژیم های غذایی موجود در اپلیکیشن دکترسی رژیم کاهش وزن، رژیم افزایش وزن، رژیم تثبیت وزن، رژیم بیماری های خاص مانند : رژیم دیابتی، رژیم کلیوی، رژیم کبد چرب، رژیم قلبی وعروقی را میتوان نام برد.

برای دریافت رژیم غذایی کلیک کنید و اپلیکیشن دکترسی را نصب کنید. همچنین میتوانید با برقراری تماس با شماره تماس 02191005077 از پزشکان و متخصصان تغذیه دکترسی بصورت رایگان مشاوره پزشکی دریافت کنید.


مقاله آموزشی مرتبط