نقش زن در سبک زندگی سالم | به مناسبت روز مادر

نقش زن در سبک زندگی سالم | به مناسبت روز مادر

نقش زن در سبک زندگی سالم | به مناسبت روز مادر

تاریخ : ۱۳۹۹-۱۱-۱۵ / بازدید : 265 / لایک : 15

برای داشتن یک زندگی موفق همراه با عشق و صمیمیت، همکاری زن و مرد لازم است. هر دو آن‌ها باید نقش خاص خودشان را در زمینه آرامش، نظم و هماهنگی در خانواده ایفا کنند.

 

پدر و مادر باید هم راستا با یکدیگر قدم بردارند تا کودک بتواند الگوی تربیتی مناسبی را تجربه کند؛ با این حال چون اغلب اوقات مادران زمان بیشتری با فرزندان سپری می‌کنند، ممکن است نقش آن‌ها در این زمینه پررنگ‌تر از پدر باشد. اما نمی‌توان نقش پدر در تربیت فرزندان را نیز نادیده گرفت.

 

مادر یکی از مهم‌ترین پایه‌های خانواده است و با نقش مهم خود بر تمام اعضای خانواده تاثیر می‌گذارد.

 

از بین تمام نقش هایی که زنان در زندگی به عهده می گیرند ، هیچ یک از آنها به عنوان نقش "مادر" بیشتر، طاقت فرسا و مهم نیستند. این بدان معنا نیست که زنانی که مادر نمی شوند زندگی رضایت بخشی یا معناداری کمتری دارند.

 

ژان سایزر می گوید در گذشته زنان نقش تشویق کننده و دلگرم کننده ، و مردان تأمین کننده و محافظ بودند. "اما نقش ها در طول سالها تغییر کرده است. آنها از بسیاری جهات به دلیل وجود زنان در نیروی کار با هم همپوشانی دارند. "

 

در آماده سازی برای نقش جدید خود به عنوان مادر ، به زن توصیه های زیادی در مورد چگونگی سالم ماندن در دوران بارداری و آنچه برای اطمینان از زایمان یک کودک پر رونق باید انجام شود ، داده می شود.

 

بارداری فقط ابتدای تغییر هویت عمیقی است که هنگام مادر شدن زنان اتفاق می افتد ، هم از نظر روانی و هم از نظر آنچه از آنها انتظار می رود. مادران دنیا را تغییر داده اند.

 

مادر، نقش‌های سنگینی در محیط خانواده بر عهده دارد و با فداکاری، خودش را قربانی نقش‌هایش کرده و عشق وجودی خود را نثار اعضای خانواده می‌کند. توجه و مهربانی‌اش را با ظرافتی خاص در جهت هدایت و تشویق اعضا در جهت رسیدن به اهداف خانواده به کار می‌گیرد.

 

اگر مادر شاد باشد، محیط خانه را چنان گرم و دلنشین می‌کند تا فرزندان بتوانند در فضایی مناسب و در بالین او پرورش یابند. ولی اگر مادر غمگین باشد دیگر اعضا نیز به دنبال پژمردگی او، به رشد و تعالی کافی نمی‌رسند، فرزندان در پرتو عشق او رشد می‌کنند

 

عشقی که مادر به فرزندان و شوهرش ابراز می‌کند، باعث ایجاد فضایی صمیمی در محیط خانواده می‌شود که همه در پرتو آن رشد یافته و پیشرفت می‌کنند. عشق مادر، منشا دلبستگی بعدی فرزندان می‌شود و کیفیت روابط بعدی آنان را نیز تعیین می‌کند، به طوری که اگر این محبت را به اندازه کافی دریافت کنند، با اعتماد و خوشبینی بیشتری وارد روابط بعدی با دیگران می‌شوند. با وجود عشق و علاقه‌ای که مادرتان در هنگام بزرگ کردن و مراقبت از شما، نثارتان می‌کند، الگوی مناسبی است تا به شما بیاموزد خودتان و دیگران را دوست داشته باشید و قدرت عشق ورزی‌تان را تقویت کنید. بدین صورت یک مادر بر نوع روابط فرزندانش در آینده تاثیر به سزایی دارد. کسانی که عشق مادری نثارشان شده در زندگی آینده نیز آن عشق را نثار همسر و فرزندانشان خواهند کرد.

 

از طرفی عشقی که مادر نسبت به پدر فرزندان خود ابراز می‌کند، مایه دلگرمی می‌شود تا او هم وظایف پدری خود را به بهترین نحو انجام دهد و فرزندان در محیطی سرشار از محبت و با کمترین تعارض و تنش، ریشه‌های وجودی خود را بپرورانند. مادر یکی از ستون انسجام خانوادگی محسوب می‌شود.

 

قدردان زحمات مادران هستیم که به خودشون و خانواده، بزرگترین هدیه، یعنی سلامتی و سبک تغذیه سالم و تندرستی بخشیدن

 

 

منبع:

https://womensvoicesforchange.org/

https://currents.greatcall.com/

 


مقاله آموزشی مرتبط