که شما را در مقابه با دیابت یاری می کند ABCرژیم غذایی

که شما را در مقابه با دیابت یاری می کند  ABCرژیم غذایی

که شما را در مقابه با دیابت یاری می کند ABCرژیم غذایی

تاریخ : ۱۳۹۹-۰۵-۲۵ / بازدید : 365 / لایک : 25

«چی بخورم؟ چی نخورم؟ چقدر بخورم؟»

 این‌ها سئوالات معمول افراد عادی از پزشکان و متخصصان تغذیه است، اما برای مبتلایان به دیابت این سئوال‌ها حتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چون به طور مستقیم با سلامت آنها ارتباط پیدا می‌کند. در واقع یکی از اصلی‌ترین گام‌های مدیریت و کنترل بیماری دیابت دقت و تمرکز بر رژیم غذایی و انتخاب گزینه‌های بهتر با اندازه مناسب برای خوردن است.

دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های امروز است و می‌تواند اختلالات و مشکلات زیادی در زندگی روزمره ما ایجاد کند. شیوه و سبک زندگی، عادات غذایی و البته عوامل ژنتیکی و برخی موارد دیگر دلایل اصلی ابتلا به دیابت هستند.

اگرچه همه مبتلایان به دیابت می‌دانند قند و شکر برای بیماری آنها مفید نیست اما اکثر آنها نمی‌دانند چه میوه‌ها و غذاهایی و با چه اندازه‌ای برای آن‌ها سودمند خواهد بود. این مطلب در باره گروهی از مواد غذایی است که می‌تواند در کنترل بیماری دیابت کمک کنند.

رژیم ABC برای مبارزه با دیابت به طور فزاینده ای محبوب شده. طبق یک مطالعه اخیر انجام شده در شرق آمریکا، متخصصان تغذیه نشان دادند که پیروی از رژیم غذایی معروف به ABC به طور منظم می‌تواند شانس ابتلا به دیابت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

سیب

سیب یک منبع عالی ویتامین C است و حاوی آهن هم هست که نقش مهمی در کاهش خطرات ابتلا به دیابت دارد. این میوه به سادگی خورده می‌شود و خوشمزه است و به همین دلایل انتخاب مناسبی به عنوان یک میان وعده سریع است. همیشه توصیه می‌شود که این میوه را بدون پوست کندن میل کنید، زیرا پوست آن غنی از آنتی اکسیدان است.

بادام

بادام دارای فواید سلامتی متعددی است مثل کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی. بادام نقش مهمی در کنترل سطح انسولین و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی دارد.

لوبیا

لوبیا در مدیریت سطح قند خون بسیار خوب عمل می‌کند. بسیاری از مطالعات نشان داده که مصرف لوبیا به طور مرتب احتمال بروز عوارض دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد.

هویج

ویتامین A فراوان موجود در هویج باعث شده که از گذشته‌های دور از آن به عنوان یک تضمین کننده سلامت چشم اسم برده شود. هویج دارای مقادیر زیادی فیبر، ویتامین K1 و پتاسیم است که به داشتن یک زندگی سالم دیابتی کمک می‎کند.جدا از موارد فوق الذکر ABC ، ​​از اجتناب از مواد غذایی حاوی قند ، بیکن و مواد غذایی حاوی ذرت اطمینان حاصل کنید و زندگی شاد و عاری از قند را تجربه کنید.


مقاله آموزشی مرتبط